» Doğalgaz Nedir?

Doğalgaz metan ve etan olmak üzere ceşitli hidro karbonlardan oluşan yanıcı bir gaz karisimidir. Renksiz ve kokusuzdur. Bu nedenle şebekeye çürük sarımsak kokusunu andıran tetrahidroteofen denilen bir madde katilmaktadir.

Dogalgazın tutuşma sicakligi 650 derecedir dogalgaz birincil enerjidir. Yani çıkarıldığı gibi kullanılır. Doğalgazın yanabilmesi icin yuzde 5-15 arasında karışım yapması gerekir karışım bu oranın altında yada üstünde olursa yanmaz en iyi yanma karışımı %9 doğalgaz %91 havadır.

Doğalgaz havadan daha hafif bir gazdır. Bu yüzden kapalı alanlarda sızma halinde yukarıda toplanır gazların çoğu zehirlenmeye yol acabilir, bu zehirlenmeler karbonmonoksit( co ) e bağlıdır.

Karbonmonoksit (co) kandaki oksijen ile yer değiştirerek kanın vücuda oksijen taşım asını önler ve böylece vücudun zehirlenmesine sebep olur doğalgaz karbon monoksit içermediğiınden zehirleyici değildir.

Ancak kapalı bir ortamda çok miktarda bulunduğu zaman oksijen yetersizliğinden boğulmaya sebep olabilir. Doğalgaz kullanılan ortamların iyi bir şekilde havalandırılması gerekir. Yandığında kül karbonmonoksit ve kükürt bileşikleri oluşturmaz ve çevrede asit yağmuruna sebep olmaz bunun azot emisyonu diğer yakıtlaradan daha azdır.

Telefon : 0312 256 99 63 - 439 14 40
Gsm : 0532 330 29 06 - 0535 204 05 66
E-mail : info@ankarakombiklimateknikservisi.com
 
 7/24 Kombi Servisi

Her marka kombi üzerine uzman elemanlarımız ile Ankara'nın heryerine 7 gün 24 saat kaliteli ve hızlı hizmet veriyoruz.

 Garantili Hizmet

Servis ve tamir hizmetleri sırasında almış olduğunuz parçalar 1 yıl garantilidir. Bu zaman süresince firmamız tüm mesuliyeti üzerine almaktadır. Çünkü Kombi Hastanesinde üşteri memnuniyeti en ön plandadır.

 İletişime Geçin

Zaman konusunu dert etmeyin. Kombiniz ile ilgili sorunlarda bizi aramanız yeterli. En kısa sürede bulup sorunu çözmek birinci önceliğimizdir.